Oficiální portal Českého svazu taekwondo

HUNGARIAN OPEN 2014

První říjnový víkend v sobotu čtvrtého se v maďarském hlavním městě Budapešť uskutečnil již sedmý ročník A – class turnaje v poom...

První říjnový víkend v sobotu čtvrtého se v maďarském hlavním městě Budapešť uskutečnil již sedmý ročník A – class turnaje v poomsae Hungarian Open.

Naše česká reprezentace se tam vydala ve velice početném zastoupení. Za reprezentaci A závodili Pavla Komrsková a Ondřej Havlíček v kategorii senior 2; Anh Vu Viet, Duy Tang Tuan, Petra Novotná a Hana Vu za seniory 1; v juniorech reprezentovali Kryštof Krechler a Martin Horák; v kategorii kadetek nastoupily Nicola Zimová, Kateřina Svítilová a Adéla Kaplanová a mezi kadety nás reprezentoval Šimon Krechler. V kategoriích B (nižší technické stupně) závodili Dat Vu Ngoc, Anna Miškovská a Hana Lee.

V řadách rozhodčích byla Česká republika zastoupena Petrem Limprechtem a Martinem Motákem, kteří jsou kvalifikovaní mezinárodní rozhodčí.

Turnaj začal kolem desáté hodiny ranní úvodní řečí hlavních organizátorů a partnerů a následovala pak zajímavá ukázka tradičního korejského tance. Do Budapeště přijelo tolik závodníků, že všechny kategorie byly na harmonogramu rozvrhnuty až do osmé hodiny večer.

Jako první přišla na řadu nejmladší závodnice Hana Lee. Přestože to byla její premiéra na zahraničním turnaji, své sestavy zajela velice důsledně a získala tak bronzovou medaili. Následně v kategorii kadetů A nastupoval Šimon Krechler, který se díky dobrému výkonu kvalifikoval do reprezentační skupiny na účast na mistrovství světa v Mexiku, které koná začátkem listopadu 2014.

Další v pořadí byla jedna z nejobsazenějších kategorii A - class turnaje a to seniorky 1, ve které nás zastupovaly Petra Novotná a Hana Vu. Ve velmi početné konkurenci dokázaly obě výborně obstát, což nakonec ukázaly svým postupem do nejlepší osmičky. Ve finále je pak čekaly náročné sestavy Pyongwon a Koryo, které jsou mnohdy kamenem úrazu i pro ty nejlepší. Na Petře byla bohužel lehce znát nervozita, ale i tak obsadila krásné 7. místo. Hanka po roční pauze nezávodění na mezinárodních turnajích nastupovala s velice klidnou hlavou a svým výkonem si tak dokázala vybojovat zlato. Prvním místem potvrdila, že je stále výborná závodnice.

Po polední přestávce, během které proběhly kategorie Freestyle Poomsae, přišly na řadu naše starší žákyně, které závodily v nejobsazenější kategorii. Nicola Zimová spolu s Adélou Kaplanovou své sestavy provedly s patřičným nasazením, a proto se obě probojovaly do semifinále, kde mezi mnoha závodnicemi obsadily 10. a 11. místo. Kateřina byla i přes svůj nízký věk kvůli technickému stupni 2. kup spojena s kategorií starších žákyň, což nebývá zvykem. Bohužel se tedy mezi zkušenějšími dívkami do semifinále neprobojovala, avšak své sestavy zacvičila pečlivě a s velikým nasazením.

Ve stejnou chvíli na dvou plochách přišly na řadu kategorie seniorů 1 a juniorů. Mezi silnými seniorskými soupeři předvedl Anh Vu Viet obrovské zlepšení, ale i tak mu postup do finálového kola o dvě místa bohužel unikl. Svým výkonem však potvrdil nominaci na mistrovství světa.  Poprvé se na zahraničním závodě ukázal Duy Tang Tuan, na kterém byla znát nervozita ze zkušených závodníků a tak se ani jemu nepodařilo probojovat se do finále. Mezi juniory nejprve Kryštof Krechler vypomohl rakouským závodníkům, kterým onemocněl kolega k zisku stříbrné medaile v kategorii týmů (trojic), následně se v kategorii jednotlivců „přetahovali“ s Martinem Horákem o lepší umístění. Oba dva naši závodníci ukázali, že na sobě zapracovali a díky tomu se jim oběma podařilo probojovat se mezi nejlepší osmičku finalistů. Kryštof nakonec vybojoval 6. a Martin 7. místo.

Jako jedni z posledních přišli na řadu Ondřej Havlíček a Pavla Komrsková, jež jsou oba nominováni na letošní mistrovství světa a tak na ně byla kladena velká očekávání. Každý z nich podal velice zdatný výkon a získali pro náš tým dva cenné kovy – Pavla nad svými vrstevnicemi vyhrála, Ondrovi uniklo stříbro o pouhých 0,02 bodu, a tak se mu na krku blýskla bronzová medaile.

Po náročném a dlouhém dni konečně na tatami nastoupili naši dva zástupci v kategorii seniorů B – Anna Miškovská a Dat Vu Ngoc. Pro oba byla účast na tak prestižním turnaji premiérou, avšak na sobě nenechali nic znát a suverénně nad ostatními závodníky vyhráli. Svými výkony si tedy vybojovali zlato a přispěli tak našemu týmu dvěma zlatými medailemi.

Závěrem lze říci, že tento turnaj byl pro českou reprezentaci velice úspěšný. Všichni cvičenci ukázali obrovské zlepšení, a že čistá píle a trénování se opravdu vyplácí. Celkem si náš tým odvezl 4 zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

Hana Vu