Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Hungarian Open 2011

Dne 8.10.2011 se v hlavním městě Maďarska, Budapešti, konal  4. ročník Hungarian Open. Oproti předchozím ročníkům byl ten letošní zař...

Dne 8.10.2011 se v hlavním městě Maďarska, Budapešti, konal  4. ročník Hungarian Open. Oproti předchozím ročníkům byl ten letošní zařazen mezi jedny z největších evropských turnajů počítající se jako "A-class" . Účast byla velmi hojná. Na startovních listinách se objevili jak domácí zástupci tak i závodníci z dalších evropských států jako například z Rakouska, Norska, Německa, Srbska, Velké Británie, Chorvatska.. K velkému překvapení mnohých se tam objevili  i závodníci z Ukrajiny a samozřejmě nechyběli ani zástupci naší reprezentace poomsae. Dohromady byla účast vyčíslena nad 350 závodníků.

Naše reprezentace se vypravila na tento turnaj v nemalém počtu. Podařilo se nám obsadit všechny kategorie od kadetů až po seniory, dvojice a trojice. Závody byly od samého začátku dobře organizované, takže nedošlo ani k tak velkému zpoždění, jak bývá většinou zvykem.
Jako první byla, na časovém harmonogramu, na řadě kategorie Juniorů A. Po nich následovaly další kategorie Juniorů B a po-té kadeti. Vzhledem k početné účasti se závodilo celý den až do pozdího večera, takže například naši zástupci Seniorů na řadu dostali až mezi posledními a až na úplný závěr se závodilo v kategoriích dvojic a trojic.

I přestože byl celý den v hale velmi náročný a pro naše závodníky unavující, všichni nakonec i mezi silnou a početnou konkurencí podali velmi dobré výkony a téměř každý si domů odvezl medaili.
Lze tedy říci, že tyto závody byly pro naší reprezentaci velmi úspěšné. Celkem jsme získali 1x bronzových,  4x stříbrných a 5x zlatých medailí. Mezi týmy jsme se umístili 1. v "B-class" kategorii a 3. v "A-class" kategorii, což všechny velmi potěšilo.

Zde je seznam umístění závodníků:
Kadeti A
Simona Kálalová - 2.místo
Kryštof Krechler - 3.místo
Nikola Zimová - 4.místo

Kadeti B
KHONG HUY, HOANG MILAN - 1. místo
Kryštof Pikner - 5. Místo

Junioři A
Hana Vu - 1.místo
Jana Hoňková - 9.místo
Jan Greifenthal - 11.místo


Junioři B
Jitka Poláčková - 2.místo
Vlastimil Straka - 2.místo
Tereza Kopelentová - 6.místo
Ornela Procházková - 7.místo
Senioři A
Petra Novotná - 3.místo
Martin Prokeš - 6. místo
Martin Řehák - 17.místo

Dvojice kadeti A:
Kryštof Krechler a Simonka Kálalová - 2. Místo


Páry - skupina A:
Petra Novotná a Martin Prokeš - 5. místo?
Hana Vu a Martin Řehák - 8. misto
Jana Hoňková a Jan Greifenthal - 12. misto

Páry - skupina B:
Jitka Poláčková a Tereza Kopelentová - 1. místo

Týmy - trojice B:
Jitka Poláčková, Terezka Kopelentová, Vlastimil Straka - 1. místo
Ornela Procházková, Milan Hoang, Kryštof Pikner - 4. místo


Všem medailistům gratulujeme a doufáme, že i další turnaje budou tak úspěšné.
Hana Vu