Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Dvě medaile z A-class turnaje Hungarian Open Poomsae 2013

 V Budapešti se na konci září uskutečnil 6. ročník mezinárodního mistrovství Maďarska v technických sestavách (poomsae). Reprezentace p...

 

V Budapešti se na konci září uskutečnil 6. ročník mezinárodního mistrovství Maďarska v technických sestavách (poomsae). Reprezentace poomsae se letošního ročníku zúčastnila v menším počtu kvůli současně probíhajícímu turnaji extraligy v Hradci nad Moravicí. Do Maďarska tedy odjelo pod vedením reprezentačního trenéra mistra Lee Youn Jae jen 6 závodníků.

V konkurenci 300 závodníků ze 40 klubů z Norska, Finska, Dánska, Německa, Švýcarska, Rakouska, Slovenska, Řecka, Španělska, Ukrajiny, Srbska, Chorvatska, Turecka, Velké Británie, Izraele a samozřejmě domácího Maďarska získala naše výprava jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a dvě velmi dobrá pátá místa. V nejobsazenějších kategoriích seniorů do 29 let jsme bohužel úspěšní nebyli, nicméně naši závodníci patří k těm nejmladším v této kategorii, mají tedy ještě svůj vrchol před sebou a snad i tyto zkušenosti jim pomohou se dále zlepšovat.

Výsledky:

2. místo – Pavla Komrsková (Karabínová) (Sinhwa) – seniorky -39let

3. místo – Kryštof Krechler (Taehan) – junioři

5. místo – Jakub Uher (Hansoo) – junioři

5. místo – Ondřej Havlíček (Sejong) – senioři -39 let

11. místo – Anh Vu Viet (Sejong) – senioři -29 let

13. místo – Jitka Poláčková (Taehan) – seniorky -29 let

 

 

 Autor: Pavla Komrsková