Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Dva bronzy z A-class turnaje Serbia Kwon Open Poomsae

 Jako jeden z posledních turnajů v rámci přípravy reprezentace poomsae na blížící se Mistrovství světa Poomsae v Mexiku byl vybrán 7. ...

 

Jako jeden z posledních turnajů v rámci přípravy reprezentace poomsae na blížící se Mistrovství světa Poomsae v Mexiku byl vybrán 7. Ročník Serbia Kwon Open Poomsae, který se konal 20. 9. 2014 v Bělehradu. Na tento turnaj byl vzhledem ke značné vzdálenosti a současnému konání extraligového turnaje v Hradci nad Moravicí nominován pouze úzký výběr reprezentace A: Jitka Poláčková (Taehan), Ondřej Havlíček (Sejong) a Pavla Komrsková (Sinhwa).

Bohužel, Jíťa Poláčková, naše největší naděje nejen na dobré umístění na tomto turnaji, ale také na Mistrovství světa, utrpěla pár dní před turnajem vážné zranění kolene, které ji na několik měsíců vyřadí ze závodní činnosti. Tato smutná zpráva zasáhla celý reprezentační tým a všichni Jítě přejeme brzký návrat v ještě lepší formě, aby mohla zazářit na vrcholných turnajích v příštím roce.

Náš, tedy už jen dvoučlenný tým vedený hlavním reprezentačním trenérem, mistrem Lee, chtěl i tak bojovat o co nejlepší umístění a zisk bodů v rámci bodování Evropské Taekwondo Unie (ETU). V konkurenci týmů z 12 zemí a zejména domácího Srbska, jehož závodníci brali medaile ve všech kategoriích, se však naši závodníci neztratili a oba shodně vybojovali 3. místa a tedy bronzové medaile a cenné body. Našim dalším cílem je tato umístění obhájit či ještě vylepšit na říjnovém Hungarian Open a samozřejmě zkušenosti z těchto turnajů zúročit na MS, které se uskuteční v Mexickém Aguascalientes na přelomu října a listopadu.

Pavla Komrsková