Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Austrian Open Poomsae 2012

 Austrian Open Poomsae 2012 V sobotu dne 16.6.2012 se konal další ročník “A-class” turnaje Austrian Open v technických sestavách poomsae....

 Austrian Open Poomsae 2012


V sobotu dne 16.6.2012 se konal další ročník “A-class” turnaje Austrian Open v technických sestavách poomsae. Letošní ročník se odehrál v rakouském hlavním městě, ve Vídni. Účast byla pestrá  - zúčastnili se závodníci z 20 různých evropských zemí, kterých bylo, díky přidání nových kategorií kadetů pod 14 let, dohromady více než 200. Nechyběli ani zástupci naší české reprezentace poomsae a zástupci českých mezinárodních rozhodčích.


Tentokrát nás za náš tým odstartovalo celkem 8 závodníků. S malým časovým zpožděním zahájila turnaj kategorie párů 1 (14 - 29 let), kterou za nás zastupovali závodníci Hana Vu a Anh Vu Viet. I přestože má Anh jen 1. kup, společnými silami a snahou se s Hankou probojovali až do finále a nakonec obsadili 7. místo. O jednu příčku níže skončily holky v další kategorii Team Female 1 (14 – 29 let), kde závodily Hana Vu, Jitka Poláčková a Tereza Kopelentová. Navzdory tomu, že jsou z různých oddílů a neměly moc možností cvičit spolu, podaly kvalitní výkony a do finále postupovaly ze 4. místa.


Po všech kategoriích párů a trojic byli na řadě jednotlivci. Jako první v kategorii Junior (14 – 17 let) odstartoval Khanh Dang Xuan, který se velice snažil, ale kvůli nervozitě, která na něj zapůsobila, skončil na 14. místě. V další kategorii Juniorek nastoupily Jitka Poláčková a Tereza Kopelentová. Holky obě dvě ukázaly, že pilně trénovaly, ale do dalších kol postoupila pouze jedna z nich. Tereza se tedy umístila na 18. místě a Jitka se postupně probojovala až do finále a obsadila skvělé 7. místo. V pořadí následovala kategorie Senior2 Male (30 – 39 let), kde jsme obsadili Ondřeje Havlíčka. Ondrův výkon se od minulých závodů značně zlepšil avšak na postup do finále mu chybělo ještě pouhých 0,02 bodu. Po krátké přestávce přišel na řadu náš závodník Senior1 Male (18 – 29 let), Anh Vu Viet, který i přes velmi kvalitní výkon skončil také těsně před postupem do dalšího kola, na prvním nepostupovém - 12. místě. Nakonec se rozhodčí vrhli na nejpočetnější kategorii a tou byly Senior1 Female (18 – 29 let), kde nás reprezentovaly 3 závodnice – Hana Vu, Pavla Karabínová a Jana Hoňková. Jana s Pavlou odcvičily velice kvalitně, ale v hojné konkurenci se neprobojovaly do semifinále. A tak naší největší nadějí na medaili byla Hanka, která do semifinále postoupila z 3. místa. Pro toto kolo byly však vylosovány velmi náročné sestavy – Pyongwon a Shipjin, se kterými se Hanka v kategorii jednotlivců setkává teprve několik měsíců. Hance chyběla zejména v Pyongwonu jistota a tak jsme až do poslední závodnice v semifinále trnuli, zda získané body budou stačit na postup. Bohužel Hance chybělo k postupu pouze 0,01 bodu a tak byla tento den již třetí z našeho týmu, komu postup těsně unikl.

S vedrem v hale a nespočtem sestav ale bojovali také naši mezinárodní rozhodčí – Petr Limprecht a Michal Moca. Na tomto turnaji se již aplikovala nová pravidla poomsae, kde kromě upravených věkových kategorií došlo také ke změně v bodování – celková známka se nyní skládá z šesti (6,0) bodů za prezentaci a čtyř (4,0) bodů za techniku. V každém kole závodníci cvičili dvě sestavy, a tak například jen v prvním kole kategorie Senior1 Female (ženy 18 – 29 let) museli rozhodčí ohodnotit 76 sestav. Oběma našim rozhodčím proto patří velké díky, že reprezentují naši republiku také v této nelehké „disciplíně“. Doufejme, že tyto jejich zkušenosti povedou ke zkvalitnění rozhodčích a turnajů také u nás.

Přes těžké podmínky v hale se všichni závodníci velice snažili a podali mnoho vydařených výkonů. I když jsme tentokrát nedosáhli na medailové pozice, každý si odnesl další nové zkušenosti, které budou do příštích závodů užitečné. Všem moc děkujeme za reprezentaci a doufáme v ještě lepší výsledky na dalších “A-class “ závodech.

 

Umístění závodníků/ počet závodníků v kategorii:

Havlíček Ondřej -  9.místo/16
Vu Viet Anh - 12.místo /22
Xuan Khanh Dang - 14.místo/15
Vu Hana - 9.místo/38
Hoňková Jana - 23.místo/38
Karabínová Pavla - 28.m
ísto/38
Poláčková Jitka - 7.m
ísto/26     
Kopelentová Tereza - 18.m
ísto/26

Páry – Vu Hana, Vu Viet Anh – 7.místo/12
Trojice – Vu Hana, Poláčková Jitka, Kopelentová Tereza – 8.místo
/11

Hana Vu a Pavla Karabínová