Oficiální portal Českého svazu taekwondo

21.International Taekwondo Park Pokal- Siendelfingen, Německo

První prosincový víkend se pro bojovníky České národní reprezentace ( všichni členové mělnického oddílu Hansoo) nesl ve znamení účast...

První prosincový víkend se pro bojovníky České národní reprezentace ( všichni členové mělnického oddílu Hansoo) nesl ve znamení účasti na poslední letošní sportovní akci a to 21.Internatonal Taekwondo Park Pokal. Letos se konala soutěž jak v kategorii sportovní boj, tak také v kategorii technické sestavy. O prestižnosti tohoto turnaje svědčí fakt, že se zúčastnilo cca 1000 bojovníků. Byla zde zastoupena celá řada zemí a národních federací. Jejich vyjmenování by nebylo nijak snadné. Jen namátkou tak lze jmenovat USA, Hong Kong, Španělsko, Turecko, Izrael, Polsko, Afganistan, Slovensko, Chorvatsko, Srbsko, Belgie, Holandsko, Velká Británie, atd., atd. Důležitost turnaje podtrhovala účast mezinárodních rozhodčích, kteří rozhodují i takové akce jako je Mistrovství světa a Evropy. Pro naši výpravu to byl poslední letošní výjezd na zahraniční akci.    Z tohoto důvodu si naši bojovníci přáli dokázat, že konec roku bude stejně úspěšný jako celý rok.

Pro naše sportovce : Petru Novotnou, Michala Mocu, Žanetu Peikerovou a Jakuba Finkouse začal turnaj již v pátek a to cestou do místa konání. Cesta i ubytování v místním hotelu proběhlo v naprostém poklidu. Mohli jsme se tak vydat do sportovní haly Glaspalast na registraci. Již zde bylo patrno, že se jedná o obrovsky pojatou akci. Na zaregistrování jsme museli kvůli velkému počtu závodníků čekat cca dvě hodiny. V hale se již stavěla jednotlivá sportoviště (tatami) a bylo jich neuvěřitelných sedm. Samotné závodní klání pro nás začalo v sobotu. Jako první nás reprezentoval Jakub Finkous a to v kategorii Mladších žáků. Jakub po výborném prvním kole držel vedení, ale v kole následujícím již mírně zaváhal a ocitl se na místě druhém. Ve finálovém kole se Jakub umístil na druhém místě spolu s jedním z německých soupeřů. Došlo tak na tzv. náhlou smrt. Zde se rozhodčí již přiklonili na stranu domácího závodníka a Jakub tak získal bronzovou medaili. V odpoledních hodinách přišla na řadu Žaneta Peikerová a to v kategorii Mladších žáků (od 1.Danu). Žaneta měla v turnaji velmi kvalitní soupeřky. Podařilo se jí však předvést vynikající výkon a po finálovém kole se umístila na druhém místě a získala tak stříbrnou medaili. Tolik sobotní závodní klání.

V neděli se již do závodu zapojili naši senioři. První šel na řadu Michal Moca a to v té nejtěžší kategorii mužů (od 1.Danu) ve věku 18-30 let. Michal v prvním kole předvedl výborný výkon a svou sestavu zacvičil ve velmi precizním provedení. Ocitl se tak na druhém místě. Kategorie byla však velmi vyrovnaná a bojovat bylo třeba i v kolech následujících. Michalovi bohužel nevyšla druhá sestava podle představ a v kole finálovém již nedokázal stáhnout ztrátu z kola druhého. O pár desetinek se tak umístil na čtvrtém místě. Poslední naše želízko v ohni byla seniorka (do 1.Kupu) Petra Novotná. Petra je velkou nadějí českého taekwondo a jak předvedla na tomto turnaji, její forma cvičení slaví značné úspěchy. V tomto turnaji svým soupeřům nedala žádnou šanci a získala zlatou medaili a to rozdílem několika bodů. Po součtu všech bodů v každé kategorii by se Petra umístila na druhém místě a to včetně nejtěžší mužské kategorie.

Tolik z našeho posledního výjezdu v letošním roce. Jednalo se o velmi, velmi vydařený výjezd a výše uvedená umístění jsou důkazem, že Česká republika již může být těžkým soupeřem v jakékoliv věkové kategorii. Jménem vedení reprezentace musím poděkovat všem členům za vzornou reprezentaci naší země, regionu a města v celém světě. Lze si jen přát aby ve stejném duchu proběhl i rok následující rok 2007.