Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Rakouský Tulln - TNT

Reprezentace Poomsae se 29. 3. 2014 zúčastnila závodů v rakouském Tullnu, kam už tradičně vyjíždí získávat zkušenosti její mladší čl...

Reprezentace Poomsae se 29. 3. 2014 zúčastnila závodů v rakouském Tullnu, kam už tradičně vyjíždí získávat zkušenosti její mladší členové. A našim se opět dařilo. Úroveň rakouských, maďarských, polských i slovenských soupeřů se od loňského ročníku posunula kupředu, přesto si zástupci našich poomsařských klubů drželi přední medailové pozice. Výjimka z tohoto pravidla se bohužel naplnila u  Honzíka Solila, který se ale na poslední chvíli musel doučovat mistrovskou sestavu. Zvládl to, nicméně při její prezentaci se dvakrát na chvíli „zasekl“ a nakonec odešel bez medaile. Druhou byla Adéla Kaplanová, která podle mého názoru měla být rovnocennou soupeřkou Natálky Novákové, ale také se neumístila na medailové pozici. Možná je potřeba trochu upravit tonus těla, především uvolnit bradu, ale jinak předvedla velmi slušnou techniku a celkově její podání poomsae oproti většině soupeřek bylo vynikající. Příště. Naproti tomu Natálka Nováková ve stejné kategorii zvítězila, a zaslouženě. Škoda jen, že byla sama v této kategorii, kdo bral medaili. Anička Miškovská zabojovala a do svých sestav se pustila dynamicky. S přehledem se jí podařilo zvítězit. Technicky je na tom velmi dobře a dynamiku, kterou předvedla v Tullnu, musí dále rozvíjet a bude se jí dařit i nadále!
Šimon Krechler ve své kategorii zvítězil a Natálka Holá obsadila 2. místo. Neměli mnoho soupeřů, ale cvičili pěkně. Katka Svítilová získala ve slušně obsazené kategorii 3. místo.
Celkově se všichni soustředili na svůj výkon, vystupovali jako tým a měl jsem z jejich prezentace radost. Jel jsem letos s výpravou jako doprovod, suploval jsem tak vedení reprezentace zaneprázdněné Koreou a bylo mi ctí i radostí. Dalším koučem, řidičem a zároveň rozhodčím byl Michal Moca.

Jan Karel Novák