Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Open Challenge Cup 2006 – Taekwondo WTF (Poomse)

Autor: Petr Limprecht Dne 11.3.2006 se v Belgickém Alkenu konal turnaj Open Challenge Cup. Jedná se o jeden z největších turnajů Taekwondo –...

Autor: Petr Limprecht
Dne 11.3.2006 se v Belgickém Alkenu konal turnaj Open Challenge Cup. Jedná se o jeden z největších turnajů Taekwondo – poomse, který je pořádán na Evropském kontinentě.O významu soutěže svědčí fakt, že se ho zúčastnilo přes 500 závodníků z cca 50 oddílů ze 16 evropských zemí. Poprvé se ho zúčastnil také Český národní tým. Cesta našeho týmu začala již v pátek v brzkých ranních hodinách. I přes značnou nepřízeň počasí proběhla cesta bez velkých problémů a v 16 hodin se tým ubytoval na hotelu, který byl od místa turnaje vzdálený 50 kilometrů.. Po večerní registraci již následoval zasloužený odpočinek. V sobotu v 10:00 hodin celý turnaj začal. Závodilo se na 5!! soutěžních plochách. V mnoha případech se závodní klání našeho týmu prolínalo a nebylo tak jednoduché se soustředit na vyrovnaný výkon. Většina kategorií byla velmi silně obsazena a nebylo výjimkou, že v jedné kategorii bylo 35 bojovníků. Český tým si v bojích vedl velmi dobře a takřka vždy se náš závodník probojoval do finálového kola, což je obrovský úspěch. Ale s tímto faktem se náš tým nespokojil a zasáhl do bojů o medaile. Výsledkem je několik šestých míst a také několik „bramborových medailí". V dětské kategorii se podařilo našim bojovníkům získat překrásné 2 místo. Náš dlouholetý reprezentant Martin Prokeš se v kategorii Free Style předvedl v plné své síle a obsadil 1.místo. Je zajímavostí, že Martin od bodovacích rozhodčích obdržel nejvyšší známky, které v průběhu dne byly uděleny. Každý člen našeho týmu předvedl velmi kvalitní výkon. Je velmi potěšující, že vždy jsme byli kousek od medailového umístění a to v několika případech opravdu o pouhou desetinku bodu. V těch nejtěžších a nejobsazenějších kategoriích se naši borci stali těžkými soupeři i pro takovou Taekwondo velmoc jakou je Dánsko (několikanásobný vítěz týmů na Mistrovství Evropy). Tento výsledek je velmi potěšující a to zejména před nadcházejícím Mistrovstvím světa. Je zde vidět značný růst výkonnosti a to jak po stránce fyzické tak i po stránce psychické. Závěrem je nutno poděkovat všem osmi závodníkům za výbornou reprezentaci ČR a Českého svazu Taekwondo.