Oficiální portal Českého svazu taekwondo

8.Offene Thuringer Landesmeisterschaft Technik

 V sobotu dne 31.03.2007 se v německém městě Gera uskutečnilo již osmé mistrovství spolkové země Thuringen v bojovém umění taekwondo. Ta...

 

V sobotu dne 31.03.2007 se v německém městě Gera uskutečnilo již osmé mistrovství spolkové země Thuringen v bojovém umění taekwondo. Tak jako předešlých dvou ročníků i letos se turnaje zúčastnil český reprezentační výběr. Jedním ze záměrů vedení reprezentace bylo vyzkoušení nových členů reprezentace A a dále nově složené dívčí synchronní trojice a smíšeného páru.

Turnaje se zúčastnilo bezmála 20 týmů s počtem cca 150 závodníků. Náš tým byl obsazen pouze šesti závodníky a to ve složení : Petra Novotná, Alice Rampasová, Jana Nácovská, Michal Kobylka, Martin Prokeš a Michal Moca. Alice a Petra jsou čerstvými držitelkami černých pásů a tak tento turnaj byl jejich prvním vystoupením v, pro ně nové, nejtěžší kategorii. Jako první do turnaje vstoupilo naše dívčí trio a to v kategorii jednotlivců. Alice předvedla dobrý výkon a podařilo se jí postoupit až do semifinále, kde už ovšem na své soupeřky nestačila a umístila se tak na šestém místě. Od postupu do finále jí chybělo pouze několik desetinek bodu. Druhou naší závodnicí byla Jana. Té se podařilo skvělým výkonem postoupit až do finále. Po prvním kole byla Jana na druhém místě. V závěrečném finálovém kole došlo k drobnému zaváhání a Jana obsadila nepopulární čtvrté místo. Poslední naše dívčí zastoupení bylo v Petře. Ta předvedla výborný výkon a také dokázala postoupit až do finále a to z prvního místa. Petra i nadále předváděla kvalitní výkony a v celé kategorii „seniorky A“ obsadila první místo. Další kategorií byla mužská nejsilnější a to „ senioři A“. Zde se představilo celé naše mužské osazenstvo. Michal Moca předvedl standardní výkon, ale jelikož byl limitován svým zraněným kotníkem, jednalo se o výkon nadstandardní a maximální. I přes uvedené zranění se Michal probojoval do finále, kde již nestačil na nejsilnější soupeře a umístil se na pátém místě. Boj o medailové pozice tak proběhl mezi dvěma německými závodníky a dvěma našimi závodníky. Martin je již dlouhodobě stálicí v reprezentaci a má mnoho zkušeností. Ty zde dokázal zúročit a po výborných výkonech obsadil třetí místo. Michal Kobylka je již také zkušenějším závodníkem a i on chtěl svým výkonem ukázat, že česká reprezentace je na vysoké úrovni. Až do posledního kola tak nebylo jasné, zda zvítězí německý reprezentant či někdo z našich. Michal pak pouze o dvě desetinky bodu skončil za domácím borcem na druhém místě.

V kategorii synchronních trojic se jako první předvedlo dívčí seskupení. Naše reprezentantky ukázaly, že jsou velmi kvalitním a perspektivním týmem. Všechny své soupeře holky porazily a vybojovaly si první místo. Mužská trojice je již na velmi vysoké úrovni, která je srovnatelná s těmi nejlepšími závodníky na světě. I na tomto turnaji tak kluci předvedli vynikající výkon a své soupeře tak dokázali porazit o třídu lepším výkonem a umístili se na prvním místě. Další kategorií byly smíšené páry. Zde jsme měli dvě želízka v ohni. Martin s Alicí se na turnaji předvedli poprvé a bylo vidět, že ještě není úplně vše tak, jak má být. I přes to se podařilo našim závodníkům obsadit krásné čtvrté místo. U tohoto páru je evidentní, že v případě dalšího zkvalitňování se bude jednat o velmi silný a světu konkurence schopný pár. Jako poslední se předvedl náš pár Jana a Michal K. Jana s Michalem se ve výborném světle předvádějí již dva roky a vrcholem bylo skvělé vystoupení na Mistrovství světa. Na tomto turnaji náš pár nenašel konkurenci a po nádherných a kvalitních výkonech obsadil první místo. Poslední kategorií byla Creative poomse. Zde jsme měli zastoupení v Martinovi. Martin svým excelentním výkonem doslova uchvátil celou halu a ta ho odměnila nekonečným potleskem. Martin oslovil i rozhodčí a dokázal zvítězit s takřka dvoubodovým rozdílem od ostatních závodníků. Na závěrečném nástupu všech týmů došlo k našemu velkému překvapení a to při vyhlašování nejúspěšnějších týmů turnaje. Jelikož jsme měli pouze šest závodníků oproti několikanásobné početné „přesile“ domácích týmů, neočekávali jsme žádné naše umístění. Ale po součtu všech bodů za medailové umístění se česká reprezentace dokázala probojovat až na třetí místo, což je velkým úspěchem. Velmi příjemné bylo ocenění našich borců od německých trenérů i rozhodčích. Důkazem je pozvání na několik dalších turnajů a jiných akcí.

Závěrem bych chtěl jménem trenéra reprezentace poděkovat všem našim závodníkům za výborné výkony a skvělou reprezentaci České republiky a Českého svazu taekwondo. Dále musím poděkovat firmě Renault AutoR Mělník za pomoc České národní reprezentaci v technických sestavách.

Petr Limprecht