Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Technický seminář European Taekwondo Union (ETU), Alicante –Španělsko 2007

 od 16.04 do 23.04 byl pro část vedení reprezentace v technických sestavách ve znamení semináře, který byl pořádán Evropskou unií Taekwo...

 

od 16.04 do 23.04 byl pro část vedení reprezentace v technických sestavách ve znamení semináře, který byl pořádán Evropskou unií Taekwondo. Seminář se konal ve Španělském, přímořském letovisku Alicante. Pro trenéra reprezentace Petra Limprechta a jednoho z jeho asistentů Michala Mocu, začal náročný týden již v pondělí a to příletem do uvedeného letoviska. Let byl velmi zdlouhavý a i s přestupem trval cca. 10 hodin.

V úterý začal první tréninkový den. Hlavním trenérem celého semináře byl Mistr světa z roku 2006, držitel 8. Danu, mistr Kang Pil Ik. Celý seminář byl zaměřen pouze na souborná cvičení Poomse a to v rozmezí od taeguk Sa jang až po vrcholnou formu poomse Ilyo. Mistr se zaměřil na závodní tématiku poomse a jeho správného nácviku. Jelikož opět došlo k drobným změnám v sestavách, byl seminář velmi důležitou přípravou před letošním Mistrovstvím světa a Evropy. Mistr Kang je skutečně velmi zkušeným a uznávaným trenérem a to i v rodné Koreji, kde je na postu trenéra Korejského národního týmu. Jelikož Evropský styl cvičení je mírně odlišný od pojetí Korejského, byl mistr tou nejpovolanější osobou pro školení evropských trenérů. Cvičení a tréninkový plán byl tak velmi náročný a každý den byl dvoufázový trénink, kdy každá jednotka trvala cca 2,5 hodiny.

Seminář byl slavnostně ukončen ve čtvrtek ve večerních hodinách. Tohoto ukončení se zúčastnilo mnoho významných osobností, jako např. sekretář Španělského Olympijského svazu, starosta města Alicante, prezident Španělské federace Taekwondo, víceprezident WTF, generální sekretář ETU, atd. Po úvodních oficiálních proslovech došlo k předání certifikátů pro účastníky semináře. Dále byla provedena diskuze na téma propagace poomse a osvojení nového tréninkového systému. Při tomto mimo jiné padla myšlenka zorganizovat podobný seminář v Praze a to zejména pro okolní státy, jako je Polsko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, atd. Tento návrh velmi kladně ohodnotil generální sekretář ETU, který přislíbil případné finanční zajištění celé akce. V tomto případě se jedná o velkou výzvu pro vedení reprezentace a Českého svazu. Do naší republiky by se tak sjelo mnoho významných mistrů Taekwondo a naši závodníci a trenéři by tam mohli získat mnoho zkušeností. V úplném závěru semináře se víceprezident WTF pan Park Soo Nam, pochvalně vyslovil o práci reprezentace poomse v ČR a pozval její členy na tréninkovou stáž do Německého Stuttgartu, kde mistr žije a vlastní tělocvičnu.

Co dodat závěrem? Snad jen uspokojení z výborně zorganizovaného semináře na, kterém se sešlo cca 50 národních trenérů a bojovníků z 15 evropských zemí ( Španělsko, Portugalsko, Itálie, Bulharsko, Polsko, Česká republika, Holandsko,Dánsko, Belgie, Finsko, Maďarsko, Norsko, Švýcarsko, Francie a Velká Británie). Dále také velké potěšení z toho, že cvičení v ČR je na velmi dobré úrovni a již nyní se zcela rovná evropským zemím. Doufejme, že nové poznatky získané na tomto semináři opět pomohou českým bojovníkům k zisku cenných kovů na mezinárodních turnajích.

Petr Limprecht