Oficiální portal Českého svazu taekwondo

V. Mezinárodní Mistrovství Španělska v bojovém umění Taekwondo

 Při své návštěvě Španělska se trenér reprezentace v technických sestavách Petr Limprecht a jeho asistent Michal Moca , zúčastnili jako ...

 

Při své návštěvě Španělska se trenér reprezentace v technických sestavách Petr Limprecht a jeho asistent Michal Moca , zúčastnili jako hosté Mezinárodního mistrovství Španělska. Turnaj se konal o víkendu 21-22.04 v městečku Alicante. V sobotu byla na pořadu soutěž ve sportovním zápas Kyorugi a to od kategorie kadetů do kategorie seniorů v technické vyspělosti od 1.Danu výše. Zápasilo se na šesti soutěžních plochách a opravdu bylo na co se dívat. Bylo patrné, že Španělsko je světovou velmocí a to právě ve sportovním zápase. Bojovníci předváděli skvělé výkony a výbornou technickou vyspělost.

V neděli pak byla na pořadu soutěžní disciplína poomse a to od věku juniorů až do věku seniorů 2 ( tj. od 45 let výše). Také zde se bojovalo pouze v kategorii nejvyšší technické vyspělosti od 1.Danu výše. Na tento den se naši zástupci velmi těšili a to zejména z důvodu získání nových zkušeností. Vždyť na MS 2006 Španělský tým dokázal vybojovat 5 medailových umístění. V průběhu turnaje však prvotní nadšení vyprchalo a jak se ukázalo výkony závodníků, nijak nepřevyšovali naše bojovníky a reprezentanty. V případě naší účasti by nebylo překvapením bojování o medailové umístění.

Závěrem lze jen dodat, že naši závodníci již mohou nastupovat do turnajů beze strachu a přehnaného respektu. Doufejme, že své schopnosti a dovednosti dokáží dobře zúročit.

Petr Limprecht