Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Mistrovství Lucemburska Taekwondo WTF- Lux open 2007

Dne 28.4. se v lucemburském městečku Steinfort konaly závody v technických sestavách taekwondo WTF. Česká reprezentace se těchto závod...

Dne 28.4. se v lucemburském městečku Steinfort konaly závody v technických sestavách taekwondo WTF. Česká reprezentace se těchto závodů účastnila již 2x, vždy s kvalitním výsledkem. Ani tentokrát naši závodníci nezaháleli a obsadili pěkná místa. Soutěžilo se v kategoriich jednotlivců, dvojic i trojic. Každá z kategorií byla obsazena našimi závodníky, kteří se chystali udělat co nejvíce, aby zvítězili.

Turnaje se zúčastnilo 7 evropských zemí. Naše reprezentace tentokrát vyjela v hojném počtu. První, kdo vyrazil do boje o medailové pozice byl Martin Řehák. Ten se soupeřů s vyššími pásky vůbec nezalekl a s přehledem vyhrál první místo. Další v pořadí závodila Žaneta Peikerová, která ve velké konkurenci obsadila bronzovou pozici. V kategorii juniorek 15 - 17 let jsme měli dvě závodnice Alici Rampasovou a Janu Nácovskou. Kategorie byla silně obsazena zkušenými zavodnicemi z ciziny. I přesto se Alice probojovala až na krásné 6. místo. Jana skončila kousíček od postupu do dalšího kola, a tak se umístila na 8. pozici. Další českou nadějí byla v kategorii seniorek Petra Novotná a Pavla Karabínová( Jaguár Praha). Obě závodnice se snažily dostat na přední pozice. Pavla získala nakonec 7. místo a Petra pěkné 5 místo. Poslední závodnicí v našem týmu byla Martina Strnadová, která získala pro Česko zlatou medaili.V kategorii seniorů závodili Michal Kobylka a Martin Prokeš. Po vytrvalém útočení na medaile se Michal umístil na 5. místě a Martin zůstal na neoblíbené 4. pozici. Posledním závodníkem byl Martin Moták, který dokázal prodat své snažení na trénincích a získal bronzovou medaili.

V odpoledních hodinách začaly závody dvojic a trojic. Dívčí i mužská trojice(Petra Novotná+Alice Rampasová+Jana Nácovská, Martin Moták+Martin Prokeš+Michal Kobylka) se ukázala v dobrém světle a oba týmy získaly 1. místa.V kategorii párů pak Michal Kobylka a Jana Nácovská získali (5)místo. Za sebou nechali Martinu Strnadovou a Martina Motáka, kteří zůstali na (8) pozici. Martin Prokeš s Alicí Rampasovou v dvojicích teprve začínají závodit, a tak skončili na (9) místě.

Turnaj posloužil jako další měřítko pro srovnání našich reprezentantů se závodníky z ciziny. Naši se ukázali jako silná konkurence. Doufáme, že i nadále se jim podaří se zlepšovat a porážet své soupeře. Závěrem musíme poděkovat firmě Renault AutoR za pomoc při realizování naší cesty.