Oficiální portal Českého svazu taekwondo

LUCEMBURSKO - Lux Open 2007 - Děti

 Dne 28.4.2007 se ve městě Steinfort v Lucembursku uskutečnilo již 11. Mezinárodní mistrovství Lucemburska v poomse. Tohoto mezinárodního tu...

 

Dne 28.4.2007 se ve městě Steinfort v Lucembursku uskutečnilo již 11. Mezinárodní mistrovství Lucemburska v poomse. Tohoto mezinárodního turnaje se zúčastnili i naši nejmladší závodníci ve složení: Filip Rozum, Jakub Finkous, Jan Greifenthal, Jakub Mádr a Patricie Johnová.

První kdo  nastoupil na závodní plochu byla Patricie Johnová, která ve své skupině měla 22 soupeřek. I když to byly Patricie první závody v zahraničí, nebyla na ní znát žádná tréma a hravě postoupila do semifinále. Patricie byla jednou z nejmladších závodnic ve své kategorii, ale i tak statečně bojovala a mezi soupeřkami s vyššími technickými stupni obsadila nádherné 7. místo.

Jako druhý přišel na řadu Jakub Mádr, který se bohužel nedostal do druhého kola a obsadil 14. místo.

Dále nastoupila skupina závodníků ve věku 7-10 let, kde jsme měli tři naše borce Filipa, Jakuba a Jana. Všichni naši bojovníci postoupili až do finále a obsadili tato krásná místa: Jakub Finkous 2. místo, Filip Rozum 3.místo a Jan Greifenthal 4.místo.

Měli jsme zastoupení i v kategorii párů a to ve složení Patricie Johnová a Jakub Mádr ( oba Dukla Liberec). Tento pár postoupil přes výbornou konkurenci do finále a obsadil nádherné 3.místo.

Naši nejmenší reprezentanti tedy ukázali, že se ve světě neztratí a dokáží získat krásná umístění i v zahraniční konkurenci. Všem závodníků moc gratulujeme a už se těšíme na další závody.

Renata Frýdlová, Pavla Karabínová