Oficiální portal Českého svazu taekwondo

8. Mistrovství Evropy v bojovém umění Taekwondo WTF-Poomsae

 Ve dnech 5-6.12.2007 se v Tureckém přímořském měste Antalya konal další ze série vrcholných turnajů a to Mistrovství Evropy. Turnaje z?...

 

Ve dnech 5-6.12.2007 se v Tureckém přímořském měste Antalya konal další ze série vrcholných turnajů a to Mistrovství Evropy. Turnaje zůčastnilo cca 300 závodníků z 25 zemí celé Evropy. Tak jako na všech významných turnajích, ani na této prestižní akci nemohl chybět reprezentační výběr České  republiky. Naše výprava byla zastoupena v tomto složení: Martin Moták, Martin Prokeš, Alice Rampasová a trenér reprezentace Petr Limprecht. 

            Turnaj pro nás začal již dva dny před zahájením a to příletem do místa konání závodů. Zbyl nám tak dostatek času jak na drobnou aklimatizaci, tak na potřebný trénink  a oficiality spojené a přihlášením. Vše proběhlo bez sebemenších problémů a turecký organizátor se projevil jako velmi schopný a kreativní. Tento fakt byl dokazován po celou dobu trvání tunaje. Večer před samotným turnajem bylo provedeno rozlosování kategorií a losování povinných sestav. Los naší výpravě moc nepřál a to se projevilo i na psychické stránce některých našich závodníků. Zejména Alice, pro kterou byl tento turnaj první velkou zkušeností, byla z losování velmi zklamána a obávala se svého výkonu.

            První den turnaje byla na řadě nejtěžší skupina závodníků  a to kategorie jednotlivců ve všech věkových relacích. Jako první z naší výpravy vstoupil do bojů Martin Moták. Martin ped několika měsíci předvedl velmi dobrý výkon na Mistrovství světa a nyní se snažil na tento úspěch navázat. I přes skutečnost, že Martin nebyl se svým výkonem zcela spokojen umístil se na 16. místě. Další se z našeho týmu představila Alice. Alice se po psychické stránce nepodařila dostat do své standartní formy a tato skutečnost byla znát na jejím výkonu. Alice se umístila na 18. místě. Jako poslední z našic jednotlivců se předvedl Martin Prokeš. Martin je jedním z nejzkušenějších a nejkvalitnějších závodníků v ČR. I na tomto turnaji předvedl své kvality  dokázal postoupit do semifinále. Zde Martin předvedl velmi dobrý výkon a nebýt nepatrného zaváhání v jedné z nejtěžších sestav, mohl pomýšlet na finálové kolo. Martin bohužel skončil pověstný krůček před branou finále a skončil na krásném desátém místě. Dokázal tak porazit mnoho a mnoho kvalitních evropských borců. Martin tak dokázal, že je v Evropě mezi naprostou elitou a v budoucnu se s ním musí počítat na medailových postech. Jako poslední naše želízko v ohni se představil smíšený pár Alice  s Martinem Prokešem. Na našem páru byla znát nesehranost a málo tréninkových jednotek, které spolu odcvičili. I přesto se dokázal náš pár umístit na 19 místě.  

               Po turnaji a po závěrečné rozlučkové párty se již všechny týmy rozloučili s překrásným prostředím hotelu Lima a začalo neformální hodnocení turnaje a získávání nových a cenných kontaktů.

            Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim závodníkům a sponzorům za pomoc při realizaci našeho výjezdu.

Petr Limprecht