Oficiální portal Českého svazu taekwondo

8. Leipziger Poomsae turnier 2008

V sobotu 17.05.2008 se v Německém Lipsku konal osmý ročník turnaje v bojovém umění Taekwondo a to v disciplíně souborných cvičení P...

V sobotu 17.05.2008 se v Německém Lipsku konal osmý ročník turnaje v bojovém umění Taekwondo a to v disciplíně souborných cvičení Poomsae. Poprvé se tohoto turnaje zůčastnil i výjezd naší reprezentace. A to ve všech věkových rozmezích a  technických  stupních. Naše výprava čítala devět závodníků a dále dva členy vedení reprezentace.

Turnaj začal úderem půl jedenácté a první do bojů o medaile nastoupila naše mužská trojice, složená z Michala Moci, Martina Prokeše a Michala Kobylky. Kluci předvedli krásně a precizně zacvičené sestavy a zaslouženě se umístili na prvním místě. Jako další se představil náš pár ve složení Žaneta Peikerová a Michal Kobylka. Náš pár již od začátku bojů neponechal nic náhodě a cíleně šel za medailovým kovem.  V konečném součtu bodů se náš pár umístil na druhém místě.  Druhý náš pár, tentokráte dětský, byl vytvořen z Veroniky Doležalové a Jakuba Finkouse.  Malí bojovníci předvedli skvělý výkon, ovšem na medaili to tentokrát nestačilo. Po krátké přestávce, již byla na řadě soutěž jednotlivců. Zde se naši bojovníci předvedli v tom nejlepším světle a získali čtyři zlaté medaile, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Tento turnaj byl pro reprezentaci brán pouze jako kontrolní a nejednalo se o turnaj nejvyšší kvality. Toto se projevilo například i ve složení rozhodcovského sboru, který mnohdy překvapil svým hodnocením, jak samotné bojovníky, tak i mistra Lee. Nutno dodat, že díky spolupráci s mistrem Lee jsme o krůček dále a je velmi důležité v tomto navozeném směru pokračovat.

Závěrem bych chtěl celému našemu týmu poděkovat za reprezentaci  a za předvedené výkony. Doufám, že na příštím turnaji, kterého se zúčastníme v červnu v Rakousku, také dosáhneme kvalitních výsledků a to i přes skutečnost, že se jedná o turnaj který je v Evropě hodnocen jako turnaj „A" skupiny.