Oficiální portal Českého svazu taekwondo

International Landesmeisterschaft NRW 2009

  V sobotu 02.05.2009 se v Německém městečku Erkelenz konalo mezinárodní mistrovství Severního Westfálska. Tento turnaj byl určen pouz...

 

V sobotu 02.05.2009 se v Německém městečku Erkelenz konalo mezinárodní mistrovství Severního Westfálska. Tento turnaj byl určen pouze pro držitele mistrovských stupňů Dan. I přes tuto skutečnost, nebo právě z tohoto důvodu byla účast na turnaji velmi dobrá a účastnila se ho mimo jiné také kompletní reprezentace Německa. Každá z kategorií byla velmi silně obsazena a turnaj tak sliboval těžké boje o medailová umístění.

            Český národní tým byl na tomto turnaji zastoupen Petrou Novotnou, Pavlou Karabínovou, Hanou Vu a Martinem Prokešem. Samozřejmostí je účast národního trenéra mistra Lee Youn Jae a jeho asistenta Petra Limprechta. Pro Pavlu a Hanku byl tento závod první velkou akcí a byl tudíž pro ně značně psychicky náročný. Holky bojovaly velmi srdnatě, ale bohužel se jim nepodařilo postoupit do semifinálového kola. Petra Novotná je již zkušená bojovnice a na předvedeném výkonu to bylo také znát. Petra celkem hladce postoupila do semifinále. Po odcvičené sestavě bylo na obrazovce signalizováno bodové skóre, které by zajišťovalo postup do finále. Při vyhlašování postupujících ovšem Petra vyhlášena nebyla. Při dalším zjišťování nám bylo sděleno, že došlo k chybě jednoho z rozhodčích a Petra tak o 0,1 bodu do finále nepostoupila. Skončila tak na šestém místě. Dalším našim želízkem v ohni byl pár ve složení Petra Novotná a Martin Prokeš. Našemu páru se podařilo postoupit do semifinále, kde už ovšem dále nestačil na své zdatnější soupeře a získal tak deváté místo.  Posledním bojovníkem hájícím čest České republiky byl Martin. Martin bojuje v nejtěžší kategorii Seniorů A. na tomto turnaji měl Martin 20 soupeřů. Mezi nimi medailisty z mistrovství Evropy, Světa, atd. Martin se ovšem obrovské konkurence nezalekl a předvedl skvělý výkon. Podařilo se mu velmi hladce postoupit do semifinále. Pak se Martinovi podařilo postoupit do finále a to z 2-6 místa ( stejný bodový zisk). Ve finálovém kole Martin nenechal na pochybách nikoho o tom, že patří do Evropské špičky. Martin svým výkonem dokázal vybojovat stříbrnou medaili a umístil se za několikanásobným mistrem Německa, medailistou z ME.

            Dle hodnocení mistra Lee již došlo k výraznému zlepšení výkonu našich sportovců, ale stále je co zlepšovat a je důležité své úsilí nadále zvyšovat.

Petr Limprecht