Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Poomse Kirchhellen - Německo

Dne 19.9.2009 se zúčastnila část reprezentace soutěžního klání  technické disciplíny Poomse, bojového umění Taekwondo WTF v Německé...

Dne 19.9.2009 se zúčastnila část reprezentace soutěžního klání  technické disciplíny Poomse, bojového umění Taekwondo WTF v Německém městečku Kirchhellen.

Českou republiku na tomto turnaji zastupovali pod vedením mistra Lee Youn Jea: Petra Novotná, Martin Prokeš, Jakub Finkous, Jan Greifenthal ( všichni Hansoo ), Hana Vu ( Pegas ) a nejstarším člen výpravy byl  Petr Greifenthal ( Hansoo).

Hlavním cílem účasti bylo zjištění připravenosti našich závodníků a zvýšení motivace pro další období s tím, že případný zisk medailí bude odměnou za vynaložené úsilí.

Začátek závodů byl původně plánován na 09,00 hodin ráno, z technických důvodů byl posunut na 10,30 a celkem se zúčastnilo 45 závodníků. Z tohoto důvodu došlo k rozčlenění na 6 kategorií, jen ve dvou nebyl náš zástupce. Dále byli naši borci seznámeni s tím, že technické disciplíny Poomse  budou cvičeny 2 sestavy za sebou ( první na daný technický stupeň - barva pásku, druhá libovolná ). S touto situací se naši bojovníci vypořádali bez  větších obtíží a následně to bylo znát i na medailovém zisku.

Jako první nastoupili do bojů Jakub Finkous a Jan Greifenthal, předvedeným výkonem nedali ostatním závodníkům šanci a Jakub vybojoval zlatou, Jan stříbrnou medaili.

V další kategorii nastoupila Hana Vu a předvedeným výkonem si vybojovala stříbrnou pozici.

Dalším bojovníkem byl věkově nejstarší, ale technicky nejmladší závodník Petr Greifenthal, který se dopustil v první sestavě drobné technické chyby ( zavládla nervozita ), a to už stačilo jen na třetí místo a zisk bronzové medaile.

Nejsilnější bylo zastoupení v kategorii kde bojovali Petra Novotná a Martin Prokeš. Naši závodníci však nenechali nic náhodě a předvedenými výkony si došli pro drahocenné kovy: Petra získala stříbro a Martin zlato.

Za předvedené výkony musíme našim závodníkům poděkovat, ale i tak je nadále co zlepšovat a zkvalitňovat.

Obrovský dík patří mistru Lee, který věnuje přípravě našich závodníků nemalé úsilí a je vždy nápomocen nejen radou, ale i fyzickou ukázkou.