Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Open Challenge Taekwondo cup - Tongeren, Belgie

  Ve dnech 6.-7. 3.2010 se v Belgickém městě Tongeren konal další ročník turnaje Open Challenge cup.  Tento turnaj je rozdělen do dvou d...

 

Ve dnech 6.-7. 3.2010 se v Belgickém městě Tongeren konal další ročník turnaje Open Challenge cup.  Tento turnaj je rozdělen do dvou dnů, kdy v sobotu probíhá soutěž v technických sestavách a v neděli pak ve sportovním boji. Turnaje se již po několikáté účastnil také Český národní tým v Poomsae. Účast na tomto turnaji je vždy  vcelku prestižní událostí, jedná se totiž o jeden z největších turnajů v Evropě. V technických sestavách tak zápasilo cca 600 závodníků, z 15 zemí( např. Belgie, Holandsko, Dánsko, Izrael, Francie, Itálie, Německo, Bulharsko, Portugalsko, Česká republika). Turnaj probíhal na šesti zápasových plochách a bylo tak vcelku náročné mít vše pod kontrolou. Český tým měl totiž zastoupení v 17 kategoriích!

            Celý turnaj začal se značným zpožděním a to zejména z důvodu poruchy elektronického bodovacího zařízení. Jelikož se nepodařilo některé elektronické bodovačky zprovoznit, tak se pozvolně přešlo na osvědčené bodování na klasická tištěná čísla. Některé kategorie však na tuto změnu doplatily. Tato skutečnost postihla například náš pár a trojici. Obě kategorie byly přerušeny a po hodinovém řešení problému opět započaty ovšem již s novými rozhodčími a bez elektronického bodování. I přes tento fakt se náš tým pustil do bojů velmi odhodlaně a soupeřům ukazoval, že jsme naprosto rovným soupeřem pro všechny země. Faktem je, že každý náš závodník postoupil minimálně do semifinále, ve většině případů však až do finále( tudíž umístění do 10 místa) a nebo na stupně vítězů. Jednotlivé kategorie byly velmi slušně obsazené a nebylo výjimkou, že v kategorii bylo přes třicet závodníků. Trenér reprezentace a jeho asistenti tak mají opět spoustu materiálů a poznatků k dalšímu využití a ke zkvalitnění další přípravy na turnaje.

 

Složení výjezdu:

Trenéři:

mistr Lee Youn Jae

Petr Limprecht

 

Řidiči:

Lee Youn Jae

Petr Limprecht

Petr Greifenthal

Marta Krechlerová

 

Závodníci:

Žaneta Peikerová     7. místo   

Martin Prokeš          2. místo + 11.místo

Martin Řehák           2.místo

Petr Greifenthal       1.místo

Jan Greifenthal         6.místo

Veronika Doležalová  

všichni Taekwondo Hansoo Mělník

 

Jitka Poláčková

Tereza Kopelentová

Simona Kalálová    2.místo

Kryštof Krechler     2.místo + 2.místo

Vlastimil Straka      3.místo

všichni Taehan Kolín

Hana Vu                  8.místo

Sejong dojang

Pavla Karabínová    9.místo

Taekwondo klub jaguár Praha