Oficiální portal Českého svazu taekwondo

17. Mezinárodní turnaj v bojovém umění taekwondo WTF – Dan Gun Open 2010

  V neděli 18.4.2010 se v Chorvatském hlavním městě Záhřeb konal další ročník tradičního turnaje Dan Gun Open. Jako již v několi...

 

V neděli 18.4.2010 se v Chorvatském hlavním městě Záhřeb konal další ročník tradičního turnaje Dan Gun Open. Jako již v několika předchozích letech, tak i letos se turnaje účastnila Česká národní reprezentace. Těchto závodů se zúčastnili zástupci více než 80ti teamů a reprezentací z Chorvatska, Srbska, Slovinska, Maďarska a České republiky. Náš team byl složen z 11 závodníků všech věkových a technických kategorií.

Začátek turnaje byl ohlášen na 10tou hodinu ranní a proběhl bez jakéhokoliv zpoždění. Hned po příjezdu do sportovní haly musel náš team vyřešit několik problémů. Jednalo se o nesprávné zařazení do kategorií ať již podle technických stupňů nebo rozdělení na dívky a chlapce. Vše se podařilo vyřešit až na poslední problém, kdy naše závodnice Veronika Doležalová byla přihlášena o jednu věkovou skupinu výše, což způsobilo, že měla zacvičit vyšší poomsae, než na kterou byla připravena a organizátor tuto skutečnost nerespektoval. Veronika tak nastoupila pouze do prvního soutěžního kola, ve kterém převedla úžasný výkon a postoupila do finále ze třetího místa. Z výše uvedených důvodů však dále nemohla závodit a tudíž skončila na pátém místě.

 Další průběh závodů již byl bez komplikací a český team čekalo mnoho úspěchů. V nejsilnější seniorské kategorii nastoupili do bojů o medaile Martin Moták a Michal Moca. Již od prvního kola se kluci prali o medailová umístění, otázkou však zůstávalo jakou medaili kdo získá. Oba naši závodníci předvedli výborné výkony a ve finále se umístili Michal Moca na třetím a Martin Moták na druhém místě. V kategorii seniorek náš národní team reprezentovala Pavla Karabínová. Ani Pavla neponechala nic náhodě a již od semifinálového kola si šla jasně za svým cílem a to obhajobou loňské bronzové medaile. Tento nelehký úkol se Pavle podařil splnit a opět získala třetí místo za reprezentantkami Maďarska a Srbska. V kategorii senioři B se na tatami předvedl Martin Řehák, který ve finálovém kole předvedl výborně zacvičenou sestavu a do své sbírky medailí si tak připsal další úspěch a to kov nejcennější - medaili zlatou. V juniorské kategorii dívek Českou republiku reprezentovala Žaneta Peikerová. Žaneta nenechala nikoho na pochybách, že je skvělou závodnicí a podařilo se jí získat s přehledem zlatou medaili.

V další a námi poslední obsazené kategorii , byla kategorie juniorů. Do této kategorie jsme nasadili naše reprezentanty doplněné o závodníky z mělnického klubu Hansoo. Měli jsme z zde tak pětičlenné zastoupení. V této velmi silně obsazené kategorii se naším závodníkům podařilo něco nevídaného a to postup 4 našich bojovníků do pětičlenného finálového kola. Finále pouze o vlásek uteklo Zděňkovi Doležalovi, který tak skončil na šestém místě. Po finálovém kole obsadil 4. místo Josef Živnůstek, 3. místo Jan Mládek, 2. místo Jan Greifenthal a 1. místo vybojoval Jakub Finkous.

V konečném součtu všech bodů získaných za medailová umístění náš team získal pohár za 1. místo v juniorské kategorii a dále pohár za 3. místo v kategorii seniorské.

 Jménem vedení reprezentace nezbývá nic jiného než závodníkům poděkovat za předvedené výkony a popřát hodně štěstí do dalších bojů.

 

Petr Limprecht