Oficiální portal Českého svazu taekwondo

VIII. Hansoo Cup 2010- turnaj v bojovém umění Taekwondo

 V soboru 5.6.2010 se po dvouleté přestávce uskutečnil v mělnické sportovní hale Bios již osmý ročník turnaje v bojovém umění Taekw...

 

V soboru 5.6.2010 se po dvouleté přestávce uskutečnil v mělnické sportovní hale Bios již osmý ročník turnaje v bojovém umění Taekwondo WTF. Tento turnaj pořádá mělnický oddíl Hansoo. Jedná se o turnaj, který je zaměřen na technické sestavy Poomsae. Hansoo cup je jedním z největších turnajů s tímto zaměřením, který je v ČR pořádán.Letošní ročník nebyl z technických důvodů pořádán jako mezinárodní a tak se do Mělníka  sjelo cca 100 bojovníků z devíti klubů ze všech koutů republiky.

Samotný turnaj začal přesně v 10:00 hodin a na dvou plochách  se představilo mnoho kategorií a to jak dětských, tak juniorských a seniorských. Každá kategorie byla dále rozdělena dle pohlaví, věku a technické vyspělosti. V polední přestávce byla dále do turnaje vložena soutěž v rychlostním lámání. Závodníci si zde tak mohli porovnat dokonalost své techniky a to v co nejrychlejším provedení. Jelikož je Hansoo cup zařazen to turnaje Národní ligy Taekwondo, bylo nutno dodržet všechna stanovená kritéria. Výčet medailových úspěchů by vydal na několik stránek. Tak jen ve zkratce zmíním úspěšnost klubů.

Na prvním místě se umístil oddíl Taehan pod vedením Korejského mistra Lee Youn Jae, jako druhý by se umístil domácí oddíl Hansoo a to pouze s minimálním rozdílem, ale jelikož se jedná o pořádající oddíl, tak byla tato cena přenechána dalšímu týmu v pořadí a to byl oddíl Taekwondo WTF Hradec nad Moravicí a na třetím místě se umístil oddíl Dukla Liberec. Je velmi potěšující, že úroveň českých borců se rok od roku zvyšuje a pořadí jednotlivých týmů se tak stává vyrovnanější.

Závěrem bych chtěl mnohokrát poděkovat všem závodníkům a trenérům za účast na našem turnaji, dále bych chtěl poděkovat celému organizačnímu týmu pod vedením Martina Prokeše a již nyní se těším na další ročník turnaje Hansoo cup 2011.

Petr Limprecht