Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Mistrovství světa Poomse 2010

Ve dnech 8. - 10. 10. 2010 se v Uzbekistánském hlavním městě Taškent konalo 5. Mistrovství světa Taekwondo v technických sestavách Poomsae...

Ve dnech 8. - 10. 10. 2010 se v Uzbekistánském hlavním městě Taškent konalo 5. Mistrovství světa Taekwondo v technických sestavách Poomsae. Tak jako všech předchozích turnajů i toho letošního se zúčastnila reprezentace ČR. Reprezentace byla složena Pavlou Karabínovou, Martinem Prokešem a Hanou Vu a trenérem Petrem Limprechtem.

Turnaj byl rozdělen do tří dnů, kdy naší reprezentace se týkala účast v kategoriích jednotlivců a párů. Mistrovství světa se zúčastnilo cca 500 závodníků ze 62 zemí. V juniorské kategorii naše národní barvy hájila Hanka Vu. Hanka bohužel při cvičení nepodala takový výkon jaký si sama představovala a jen o dvě setiny bodu se jí nepodařilo postoupit do semifinále.  Další naší závodnicí byla Pavla a to v kategorii seniorek. Pavla se snažila podat co nejlepší výkon a dle mého soudu se jí to také podařilo. Pavla sice také nepostoupila do semifinále, ale utvrdila se v tom, že tréninkové tempo, které nasadila má svůj význam a je velkým příslibem do budoucna. Poslední v kategorii jednotlivců byl náš nejzkušenější závodník Martin. Martin je již dlouholetým členem reprezentace a je účastníkem stovek závodů. Trénink a píle se tentokrát vyplatily a Martin dokázal postoupit až do semifinále. V poli poražených se ocitly takové hvězdy jako například Turecko, Holandsko, atd. Nutno dodat, že v semifinále se již Martin ocitl takřka v zajetí asijských závodníků. I přes tento fakt se Martin dokázal prosadit a umístil se na 17. místě. V kategorii párů pak již Martin s Hankou nedokázali dosáhnout na Martinův úspěch a do semifinále se bohužel neprobojovali.