Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Mistrovství České republiky v bojovém umění Taekwondo WTF- Poomsae

 V sobotu 4.12.2010 se v mělnické hale Bios konal další ročník Mistrovství ČR v technických sestavách Poomsae. Jelikož se jednalo o prv...

 

V sobotu 4.12.2010 se v mělnické hale Bios konal další ročník Mistrovství ČR v technických sestavách Poomsae. Jelikož se jednalo o první turnaj v České republice  při kterém byl plně využit elektronický systém bodování, byl tento ročník pojat pouze jako turnaj národní a nikoli mezinárodní. Přes tuto skutečnost se turnaje zúčastnilo cca 130 závodníků z deseti oddílů z celé České republiky.

Celý turnaj začal úderem desáté hodiny a to úvodním slovem mělnického pana starosty MVDr. Ctirada Mikeše. Tento velmi kladně zhodnotil pořádání turnaje na Mělníku a popřál všem závodníkům mnoho štěstí při turnajovém klání. Poté již mohl být turnaj oficiálně zahájen. Jelikož se jednalo o první den, kdy napadlo velké množství sněhu, musel být závod o pár minut pozdržen, tak aby se ho mohli účastnit všechny oddíly, které se na něj vypravili.

Po registraci a po postupném dostavení se všech oddílů započal samotný turnaj. Závodilo se ve všech věkových kategoriích a technických stupních. Dále se soutěžilo v kategorii dvojic a trojic. Velmi krásnou a atraktivní kategorií byla kategorie „Čerti a jiná havěť". I ta byla na turnaji hojně obsazena a bylo opravdu nač se dívat. Výsledky všech kategorií jsou uvedeny v konečném součtu Extraligy Poomsae. A tak se zde již nebudeme podrobněji rozepisovat. Jen pro úplnost je nutno dodat, že turnaj po celkovém součtu vyhrál oddíl Taehan a to pouze o jediný bod od domácího oddílu Hansoo, jako třetí se umístil klub Taekwondo WTF Hradec nad Moravicí. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem organizátorům turnaje za přípravu a pomoc při jeho přípravě a doufejme, že příští ročník bude opět o trošku lepší.

Petr Limprecht