Oficiální portal Českého svazu taekwondo

German Open Poomsae 2013

V sobotu 9.2.2013 se v německém Ingolstadtu uskutečnil další ročník turnaje Germany Open. Tento turnaj je každý rok velkou akcí, jelikož je...

V sobotu 9.2.2013 se v německém Ingolstadtu uskutečnil další ročník turnaje Germany Open. Tento turnaj je každý rok velkou akcí, jelikož je spojen s národním mistrovstvím v kyorugi, a sjíždí se něj celé Německo. Letos se tak závodilo na sedmi soutěžních plochách, ve sportovní Saturn aréně, v hale na lední hokej. O velikosti turnaje svědčí fakt, že se soutěže technických sestav poomse zúčastnilo 105 týmů. Dorazily takřka všechny německé týmy, ale protože jde o vyhlášenou událost v kalendáři vrcholových evropských sportovců, bylo vidět také národní týmy Dánska, Holandska, Norska, Srbska, Francie,  Rakouska i České Republiky.

Náš tým se akce zúčastnil v tomto složení: Pavla Karabínová, Ondřej Havlíček, Hana Vu, Jana Hoňková, Jitka Poláčková, An Vu Viet, Jakub Uher a Jan Greifenthal. Závodníky doprovázeli šéf trenér mistr Lee Youn Jae a trenér i rozhodčí Petr Limprecht. Pro náš tým se jednalo o poslední velký turnaj před mistrovstvím Evropy, které se bude konat v dubnu ve Španělsku. Jednotlivé kategorie měly velmi silné obsazení a nebylo výjimkou také padesát závodníků. Prosadit se v takto obsazených kategoriích nebylo snadné, a mnohdy se to zdálo nemožné. Nejlépe se z našeho týmu umístila Hanka Vu, která prošla až do finálového kola. Do finále Hanka nastupovala ze skvělého čtvrtého místa. Do finálové osmičky se probojovala spolu s jednou Francouzskou, ostatní pozice obsadily domácí Němky. Hanka předvedla výborný výkon, ovšem stačilo to pouze na osmé místo. Dále se v dobrém světle ukázal Ondřej Havlíček, který ve své kategorii skončil těsně před branou finále na devátém místě. Pavle Karabínové rovněž unikla možnost postupu do finále o jediné místo. Ostatním účastníkům reprezentace se závod nepovedl, jak by si byli přáli. Doufám, že je to pro ně silná motivace k dalšímu tréninku a k další přípravě.