Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Krása v zajetí ticha - Moohwa na Miss Deaf World 2012

Moohwa Team měl tu čest zpestřit svým vystoupením finálový večer Miss World Deaf 2012. Zde vám chceme sdělit pár dojmů z této výjimečn?...

Moohwa Team měl tu čest zpestřit svým vystoupením finálový večer Miss World Deaf 2012. Zde vám chceme sdělit pár dojmů z této výjimečné akce.

Naším benefičním vystoupením jsme se rozhodli podpořit snahu organizátorů a soutěžících o zboření pomyslných hranic mezi tichem, kterým jsou hluchoněmí obklopeni, a naším někdy až moc hlučným světem.

Ne náhodou si organizátoři vybrali pro zpestření gala večera  ukázku bojového umění , vždyť ty všechny nádherné dívky každodenně také bojují se svým handicapem, vrcholem tohoto boje bylo klání mezi těmi nejkrásnějšími zástupkyněmi ticha z celého světa.

Dívky bojovali mezi sebou v nejrůznějších disciplínách. Zajímavým úkazem bylo, že mnohé dívky si vybrali pro svou volnou disciplínu tanec s hudebním doprovodem, čímž dokázali, že hudba se dá nejen vnímat sluchem, ale i cítit,  Bedřich Smetana budiž nám příkladem.

Podstatou taekwondo je pomocí cvičení těla a ducha, být lepším člověkem, docílit harmonie a rozvíjet se jak po stránce fyzické tak psychické a osobnostní, proto jsme přijali pozvání, na tuto dle nás smysluplnou akci a podpořili ji. Snažili jsme se ukázat bojového ducha a přenést něco z podstaty našeho umění, kterému se učíme, na diváky i přes pomyslnou bariéru, kterou nám bylo ticho na straně diváků a soutěžících.

Bylo krásné vidět pozitivní reakce na naše vystoupení a zjistit, že i když neumíme znakovou řeč, tak jsme schopni si navzájem porozumět...

Tímto bychom chtěli poděkovat organizátorům za pozvání a popřát jim mnoho úspěchů a sil do další organizační činnosti, soutěžícím a všem z tiché komunity zase mnoho sil a trpělivosti v rozhrnování  pomyslné záclony ticha...