Oficiální portal Českého svazu taekwondo

MOOHWA NA WORLD SPORTS FESTIVAL 2013 VE VÍDNI

 Exhibiční tým Moohwa byl pozván, aby předvedl vystoupení při zahajovacím ceremoniálu na "World Sports Festival 2013", který se konal v ter...

 Exhibiční tým Moohwa byl pozván, aby předvedl vystoupení při zahajovacím ceremoniálu na "World Sports Festival 2013", který se konal v termínu od 4. do 7. července ve Vídni. World Sports Festival se koná pod patronací UNESCO a je jedním z největších evropských sportovních festivalů pro mladé sportovce vůbec. Zúčastnily se ho tisíce sportovců z celého světa - z Evropy, USA, Číny, Afriky a dokonce i Kolumbie. Do letošního ročníku bylo mezi 13 sportovních disciplín nově zařazeno i taekwondo.


Přestože jsme na cestu vyrazili s velkým časovým předstihem, kvůli dopravním komplikacím jsme na festival dorazili s lehkým zpožděním. V tentýž den jsme měli na programu ještě i malý workshop pro malé taekwondisty, kteří na nás trpělivě čekali. Stejný workshop byl na plánu i další den.

Zahajovací ceremoniál se konal v hlavní části komplexu - v Players Town - v jakési pyramidě. Celá akce byla pojata opravdu velkolepě. Vše začalo kolem půl osmé večer, kdy v naprosto přeplněné pyramidě začal slavnostní nástup s vlajkami a hymnami. Poté následoval bohatý doprovodný program, jehož součástí bylo i vystoupení našeho týmu Moohwa. Všichni se prý na naše vystoupení těšili. Pro nás to byla velká premiéra - prvně jsme vystupovali v zahraničí a prvně před tak velkým publikem. Nadšených diváků tam bylo opravdu tisíce a byli jsme jimi doslova obklopeni. Všichni nás podpořili obrovským potleskem a vytvořili tak nepopsatelně úžasnou atmosféru. I když se vystoupení neobešlo bez pár malých chybiček, bylo vidět, že jsme do toho dali srdce i duši a dali ze sebe maximum. Byla to i velká zodpovědnost. Uvědomovali jsme si, že máme příležitost světu ukázat, že i v tak malé zemi jako je Česká republika, je taekwondo na vysoké úrovni.

Po skončení exhibice za námi chodily děti s "ulovenými" kusy desek a chtěly je od nás podepsat. Přišli i někteří rodičové a děkovali za skvělý zážitek. Cítili jsme radost, že naše mise splnila úkol a že jsme snad dokázali nejedno dítě inspirovat.

Všem členům týmu Moohwa bych tímto rád poděkoval. Děkuji za skvělou reprezentaci a za čas, který věnují přípravě a tréninku. Děkuji za srdce, které do toho dávají. Jsem na vás na všechny hrdý.

Krátký sestřih z našeho Vystoupení ve Vídni