Oficiální portal Českého svazu Taekwondo WT

Šimánková a Hronová bronzové na GERMAN OPEN 2013

  O víkendu 9.-10.3 se konal v Hamburku German Open, A-turnaj, který patří mezi největší v Evropě a na němž Česká reprezentace nemohla ...

 

O víkendu 9.-10.3 se konal v Hamburku German Open, A-turnaj, který patří mezi největší v Evropě a na němž Česká reprezentace nemohla chybět. Účast cca 1300 závodníků z 5 kontinentů světa slibovala slušnou konkurenci pro naše reprezentanty.

Coachové: Karel Nosek, David Kadlec

Závodníci: Viktor Jankovský, Lenka Moravcová, Jakub Skořepa, Dominika Hronová, Adriana Šimánková, Filip Pazderník, Tereza Schindlerová

Sobotní představení našich zahájila Lenka Moravcová (TJ Sokol Hradec Králové). Los jí do prvního kola přisoudil srbskou závodnici, se kterou si hravě poradila, a vítězstvím 5:1 prošla do dalších bojů. Zde se potkala se zkušenou francouzskou reprezentantkou Marlene Harnois, která si z letošních OH přivezla bronzovou medaili. Bohužel na ni Lenka tentokrát nestačila.

Viktor Jankovský (SK Cobra Dojang) bojoval jako druhý v pořadí. Proti němu nastoupil Moldavan Vladislav Arventil, který se záhy ujal vedení. Viktorovi se v prvních dvou kolech dařilo vždy na získaný bod odpovědět, ve třetím kole však soupeř po získaném bodu do vesty přidal ještě 3 body za hlavu a to se již našemu reprezentantovi nepodařilo zvrátit.

Naše nejmladší reprezentantka Dominika Hronová (TKD Lacek) si v prvních dvou zápasech poradila s německou i polskou závodnicí vysokým rozdílem 10:2 a 8:1, čímž si zajistila medaili. V semifinále se střetla se soupeřkou z Turecka. Zápas byl velice vyrovnaný až do poslední chvíle, avšak nakonec se musela Dominika spokojit "jen" s bronzovou medailí.

Adriana Šimánková (TKD Lacek) již z A - turnajů vozí medaile pravidelně. V prvním kole narazila na belgickou závodnici, kterou díky svým technikám na hlavu a z otoček porazila. Další dva zápasy přešla díky dobré obraně. Málo inkasovala a ve správný moment zaútočila. Další medaile do sbírky pro Adrianu, tentokrát bronz.

V kategorii juniorů 78 kg nás reprezentoval Jakub Skořepa (TKD Lacek). Los mu do prvního kola přisoudil reprezentanta Spojených států amerických. Jakub není na svou váhu zrovna vysoký a Američan byl snad ještě menší. Zápas skončil po 3 kolech remízou a musela rozhodnout náhlá smrt. Zde měl více štěstí soupeř, který trefil Kubu do hlavy a postoupil dále.

Marek Trieb (Taejang Dojang) nastoupil s ruským reprezentantem. V prvním kole se do sebe oba pustili a po technikách do hlavy na obou stranách se začal zápas vyvíjet velmi svižně. Od druhého kola však lépe pro borce z Ruska a bohužel to tak pokračovalo až do konce.

Filip Pazderník (SK Cobra Dojang) se podruhé za sebou střetl s německým závodníkem Andreasem Tauschem, kterého v listopadu porazil na Croatian Open. Tentokrát se karta obrátila a Filip v turnaji skončil.

Autor: Karel Nosek

press@taekwondo-wtf.cz

Foto: autor