Oficiální portal Českého svazu Taekwondo WT

Druhé místo pro český tým na Open Challenge Cup - Poomsae v Belgii

Dne 5.3.2011 se uskutečnil v Belgickém městě Tongeren jeden z největších turnajů taekwondo - Poomsae v Evropě. V letošním roce se t...

Dne 5.3.2011 se uskutečnil v Belgickém městě Tongeren jeden z největších turnajů taekwondo - Poomsae v Evropě. V letošním roce se tohoto podniku zúčastnili závodníci z různých koutů Evropy ( Belgie,Holandsko, Německo, Řecko, Francie,Itálie,atd.) a nechyběli mezi nimi ani zástupci z České republiky. Jedinou změnou oproti loňskému roku bylo to, že se zde neprezentovali závodníci z Dánska. Ale i přesto byly všechny kategorie silně obsazeny a bylo v každé až 20 závodníků.

Pro naši reprezentaci byl tento turnaj pojat jako příprava pro nadcházející mistrovství Evropy, které se bude konat v Itálii. Snahou našich trenéru bylo obsadit co nejvíce kategorií a tím odzkoušet připravenost našich reprezentantů. Proto tato výprava byla také nejrozsáhlejší v počtu  zúčastněných závodníků, celkem 20. Z toho též vyplynulo, že byli jednotlivý zástupci v kategoriích trojic i dvojic a jednotlivce se podařilo obsadit  téměř ve všech kategoriích.

Je pravdou, že turnaj započal s mírným zpožděním cca 1 hodiny, ale naštěstí to nevyvolalo příliš velkou nervozitu našich závodníků. Téměř všichni se probojovali až do finálových soubojů a často skončili na stupních vítězů. Celkem Česká výprava získala 5 zlatých, 5 stříbrných a 4 bronzové medaile. Největší překvapením však bylo pro Český národní tým zisk druhého místa v pořadí týmů. Z toho měli všichni upřímnou radost.

Závěrem lze tedy říct, že tato výprava byla pro naši zemi vcelku úspěšná a určitě jsme neudělali ostudu. Bylo zde také možno porovnat jednotlivou výkonnost mezi závodníky Evropy a dá se konstatovat, že máme nakročeno správným směrem. Teď už zbývá jen vydržet a poslouchat rady trenérů, aby se dostavili výsledky i z velkých závodů jako jsou mistrovství Evropy a mistrovství Světa.